Archiv

OBLASTNÍ ŽEBŘÍČEK – RUDNÍK 2024

Základní informace:

Kde: Rudník, louka u paneláku (50.5747,15.7195)
Kdy: ve středu 1. května 2024 (státní svátek), start prvního závodníka v 10 hodin

Kromě žebříčkových kategorií budou k dispozici tratě pro nejmenší děti s fáborky, pro začátečníky i tréninková trať pro zkušenější.

Rádi vás uvidíme a uděláme maximum pro to, abyste si závod užili!

PLAKÁT v2 (2)

Druhé místo štafety!

e7bc050b-3cbc-4edd-bef4-f16adb14abae

Lucka Komárková a Lenka Stodůlková na bedně, hezký začátek sezóny!

Týden 15. – 21.1.2024

Ahoj,
plán na další týden je tu:
Úterý 16.1. - tělocvična 15:45 – 17:45, žáci hodinku cvičí pak teorie, zbytek naopak. Napište se prosím do tabulky kvůli tisku materiálů na teorii.
trénink MB 16.1. – Tabulky Google

List 1 trénink tělocvična MB 16.1. Zúčastním se tréninku Filda Lída
Čtvrtek 18.1. - výběh, sraz v 17:00 v Rudníku u pošty.
Sobota 20.1. - Náchodská liga, zatím je nás tam čtrnáct, přihlášky končí zítra ORIS – Český svaz orientačních sportů (orientacnisporty.cz)
Ještě info o běžecké trati ve Vejsplachách. Podle sdělení kolegy, který se tam angažuje, by už měl být od příštího týdne k dispozici 3km okruh. Příští víkend (20.1. – 21.1.) jsou ale tratě uzavřeny, mají tam závody.
Pěknou neděli,
trenéři

Jarní a velikonoční soustředění

Víkend 16. – 17.3. Jarní soustředění - 4 tréninky, na které budeme dojíždět z domova. Poslouží k rozmapování se před jarním pohárem v HK, kterým startuje sezóna.
Velikonoce 28. – 31.3. - soustředění spojené s účastí na závodech Velikonoce ve skalách ORIS – Český svaz orientačních sportů (orientacnisporty.cz)
Kdo se chce zúčastnit, přihlaste dle své výkonnosti do tréninkových tratí T3 – T6. Mají volný start a přizpůsobíme si to dle našich potřeb.
Ubytování a stravování bude zajištěno podobně jako před 2 roky. Odjezd bude ve čtvrtek ráno a návrat v neděli odpoledne či večer. Cena snad kolem 2000 Kč na hlavu, teď se ještě přesně stanovit nedá.
Prosím, napište se do tabulky, kdo ví, že má čas a pojede, abychom měli nějakou hrubou představu o počtu lidí. Důležitější je info o Velikonocích!!!

Plán 8. – 15. ledna 2024

Ahoj, doufám, že po Vánocích jste odpočatí a plní energie. Posílám plán na následující týden.
Úterý 9.1. - 15:45 – 17:45 – tělocvična a prvně taky teorie. První hodinku budou mít teorii velcí (malí cvičí), druhá hodinka naopak. Cvíčo vede tradičně Kristina R.
Čtvrtek 11.1. - 17:00 výběh od školy v MB pod vedením Honzy.
V sobotu, 20.1. pořádá Náchod tréninkový závod, kdo má zájem, hlaste se .-)
OB Zdar,
Trenéři

Máme veteránskou mistryni, dva „áčkaře“ a dva vítěze žebříčku!

Během oslav příchodu nového roku a zimní přípravy se ještě ohlédneme za uplynulým rokem, sezonou. Ta byla z pohledu naší, modré lokomotivy úspěšná. Oproti minulému roku jsme, troufnu si říct, vystoupali vzhůru. Neskutečné výkony našich závodníků, vynikající pořadatelský tým, lidé plní energie a radosti, nové tváře, nová mapa. O tom všem a možná ještě něco navíc v tomto rychlém přehledu.

Co všechno jsme tento rok odzávodili?

Zprvu si projdeme sezonu čistě z pohledu závodění. Zimní příprava, doplněná několika závody zimních lig, vyústila v tradiční vstup do sezony – a sice Jarním pohárem. První oblasťák a štafety jsou již tradicí. Pak už se to rozjelo. Několik oblasťáků, CzechOTour v Plzni a „frrr“ na soustředění. To jsme v letošním roce strávili na Plzeňsku a absolvovali jsme zde řadu náročných, ale zajímavých tréninků; doprovodných aktivit, her a zábavy. Po soustředění jsme se již mohli naplno vrhnout do sezony. Přišla řada dalších žebříčků oblasti a následně (letos přeložené) Rumcajsovy míle. Květen a sezona v plném proudu. Začaly nám PLŽe, Béčka, Mistrovství oblasti a následné Mistrovství republiky na klasice. Druhými Béčkami pak jarní část sezony takřka skončila (po nich byl už jen jeden oblastní žebříček).

Prázdniny odstartovaly Veteraniádou, nebo chcete-li, Mistrovstvím republiky veteránských kategorií. Následovalo HSHčko, O-Adventure, Bohemka, Sudety cup v Polsku, Světový pohár na Kokořínsku – doplněný o veřejné závody druhého kola CzechOTour, MS Veteránů na Slovensku, PPčka a letní maratón zakončila Cena východních Čech.

Podzim rozjel opět řadu oblastních žebříčků, poslední Béčka u Hronova, další republiková mistrovství, PLŽe a též studený víkend u obce Krouna, kde jsme závodili na Mistrovství republiky štafet a klubů. Konec podzimní sezony přinesl pár posledních oblastních žebříčků, závěr CzechOTour na Šumavě a my sami jsme sezonu ukončili zábavnými, klubovými štafetami na posledním kufru. Teď opět tvrdě dřeme v tělocvičně, běháme či běžkujeme, abychom do příštího ročníku vtrhli ještě s větší formou.

Jaké byly naše největší úspěchy v závodech?

A když už je řeč o formě, jak jsme si vlastně tuto sezonu vedli? Oblastní žebříček přinesl řadu úspěchů – získané či obhájené licence, ale především dvě vítězství. V obou případech se nám navíc povedl zajímavý majstrštyk. Oba vítězové měli v započítaných výsledcích jen samé jedničky, tzn. že všechny závody co byly započítány vyhráli. Na jaře takto triumfovala Lída K., která zvítězila s neuvěřitelným náskokem téměř padesáti bodů. V podzimním žebříčku už dokonce ani nefigurovala, ale o tom později. Podzimní žebříček vyhrál v nejstarších dorostencích Vojta K., a to s náskokem šedesáti pěti bodů. Nutno říci, že v letošních oblastních žebříčcích o nás bylo hodně slyšet, a to nejen díky výše zmíněné dvojici!

A nebylo tomu tak jen v rámci oblasti. V žebříčku B jsme zaznamenali zisk hned dvou „áčkových“ licencí. Tou první je Lída. Ta patřila od začátku k hlavním favoritkám na celkové vítězství a nebýt nemoci během posledního víkendu, tak by jistě vyhrála. Nakonec je z toho ale druhé místo, a hlavně zisk licence A. Brácha Filip K. nemohl zůstat pozadu, a i on si nejlepší možnou licenci letos vyběhal. V žebříčku skončil šestnáctý což mu v silné konkurenci H14tek stačilo. Oba nás tak budou v příštím roce reprezentovat v žebříčku A – hodně štěstí a velká gratulace.

No a pojďme otevřít okénko slávy Lenky S. Ta kromě toho, že vyhrála „béčka“ ve své kategorii, čarovala na Veteraniádě ČR. Nejprve vybojovala stříbro na sprintu. Následně obhájila stejnou pozici na klasice a do třetice dosáhla na nejvyšší stupínek, když zvítězila na krátké trati. Velmi dobré výsledky navíc předvedla i na MS Veteránů na Slovensku. Nezbývá než smeknout a gratulovat.

Co jsme pořádali?

Tak takhle vypadala naše závodní část sezony, několikrát jsme však byli i v pozici pořadatele. Nejprve jsme 13. června pořádali PLŽe. Ty postavila dvojice Vojta K., Lída K. pod vedením trenérky Lucky K. na para. Náš skvělý pořadatelský tým ukázal, jak účinná je týmová práce a všechno šlapalo, jak má. I to byl důležitý úkaz směrem k oblastnímu žebříčku.

Ten přišel na řadu posledního září. Mapu nám zmapoval a tratě postavil Lešťa (Tomáš Leštínský). V tvrdém, zarostlém, rudnickém terénu jsme prověřili jak fyzickou a psychickou připravenost, tak ale taky trochu trpělivost a odhodlanost závodníků. Přesto si myslím, že se závod velmi vydařil, vyšlo počasí a opět vynikající pořadatelský tým, v čele s lidmi jako Honza L., Kuba K., Lucka K., Jana B., Dana L. či Kuba V. klapal, jak měl.

Na závěr jen přání do roku 2024. Hodně štěstí, zdraví, úspěchů a radosti. Ať je ta další sezona ještě lepší než tato, ať se daří nejen s mapou, ale i ve škole, práci a vůbec v životě. Další sezona a rok je za námi a věřím, že každý na sebe může být pyšný. Tak v příštím roce – na viděnou.